Ostatnie nowości:

Zobacz pozostałe nowości

Wyłączny przedstawiciel firm:
BCS

Peruzzo

Hinowa

Dodano: 2010-08-10

Zastosowanie kosiarki listwowej BCS DUPLEX GOLD do koszenia pasów roślin chroniących hodowlę nasion buraka cukrowego

Na przełomie lipca i sierpnia każdego roku na polach hodowlanych nasion buraka cukrowego Stacji Hodowli Roślin w Straszkowie będącej jedną z trzech zintegrowanych jednostek Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. odbywa się koszenie pasów roślin stanowiących osłonę i ochronę dojrzewających pędów nasiennych i kwiatowych przed "zanieczyszczeniami" aby produkowane nasiona zachowały swoją wysoką jakość. Ponadto na polach, gdzie produkowane są nasiona buraka cukrowego wymagana jest obowiązkowa eliminacja wszystkich roślin z tego samego gatunku co burak cukrowy, takich jak burak liściowy, burak pastewny czy botwina w obrębie obszarów uprawy nasion w promieniu co najmniej jednego kilometra, których pyłki stanowią także "zanieczyszczenia".
W tym roku Stacja Hodowli Roślin w Straszkowie zakupiła w naszej firmie kosiarkę listwową BCS DUPLEX GOLD do koszenia ochronnych pasów roślin aby zebrać dojrzałe już nasiona buraków cukrowych.

Galeria:

Przygotowanie kosiarki BCS DUPLEX GOLD do pracy.Pole produkcji nasiennej buraka cukrowego otoczone pasem roślin chroniących.Skoszony pas roslin chroniących pole produkcji nasiennej buraka cukrowego.

Film:

Powrót...