Ostatnie nowości:

Zobacz pozostałe nowości

Wyłączny przedstawiciel firm:
BCS

Peruzzo

Hinowa

Kategoria:

Odśnieżarki

Odśnieżarka Berta Franco

Odśnieżarka BERTA FRANCO BF

Podczas znacznych opadów śniegu, gdy tradycyjne odgarnianie śniegu pługiem lemieszowym na pobocze drogi nie jest możliwe, bowiem nie ma miejsca na poboczach, jedynym rozwiązaniem jest użycie pługa wirnikowego.

Pług wirnikowy dwustopniowy (nagarniacz frezujący + wentylator wyrzucający śnieg) do usuwania pryzm śniegu z chodników, ładowania śniegu na pojazdy lub usuwania śniegu nagromadzonego wielokrotnymi opadami. Taki pług pozwala odrzucić na znaczną odległość duże ilości śniegu.

Pługi wirnikowe klasy 1,2-1,8 m szerokości roboczej stosuje się również z powodzeniem do ładowania śniegu ułożonego w pryzmy na samochody. Pług wyposażony jest w poziomy wał roboczy z nagarniaczem ślimakowym. Listwa nagarniacza ma na zewnętrznej krawędzi wyprofilowane zęby, które służą do frezowania zmarzniętej pryzmy śniegu. Za nagarniaczem umieszczony jest wentylator z wirnikiem łopatkowym, który wyrzuca śnieg przez wyrzutnię. Wyrzutnia zamocowana jest na korpusie pługa obrotowo i umożliwia odrzucanie śniegu w dowolną stronę. Obrót wyrzutni sterowany jest hydraulicznie z kabiny operatora. Na końcu wyrzutni umieszczona jest regulowana przysłona, której zadaniem jest regulacja odległości odrzucanego śniegu.

Pług opiera się na podłożu na dwóch regulowanych na wysokość płozach, które ustalają wysokość pracy nagarniacza nad podłożem. Pługi wirnikowe zawieszane sprzęga się z ciągnikiem w taki sam sposób jak każdą inną maszynę rolniczą napędzaną od WOM ciągnika.

Zespół napędu występuje w dwóch odmianach zależnie od prędkości obrotowej WOM ciągnika: 540 lub 1000 obr/min.

Zapytaj o cenę

Galeria:

Odśnieżarka Berta FrancoOdśnieżarka Berta Franco

Zobacz inne produkty producenta Berta.

Powrót...