Ostatnie nowości:

Zobacz pozostałe nowości

Wyłączny przedstawiciel firm:
BCS

Peruzzo

Hinowa

Kategoria:

Kosiarki

Kosiarka zbierająca Peruzzo Koala

Kosiarka zbierająca PERUZZO KOALA

Kosiarka ze zbiornikiem pokosu i z niskim wyładunkiem służy nie tylko do koszenia, ale także do zbioru liści, a więc kompleksowej pielęgnacji terenów zielonych typu: boiska sportowe, pola golfowe, parki,ogrody, stadniny koni, skwerki, trawniki osiedlowe itp.

Ze względu na stosunkowo małą masę własną idealnie nadaje się do współpracy z ciągnikami małej mocy od 16 do 26 KM i masie do 800 kg.

Mała masa ciągnika oraz kosiarki pozwala na swobodne poruszanie się po nawierzchniach trawiastych bez ich uszkadzania.

Pokrywa komory zbiornika wykonana jest z laminatu. Wyładunek pokosu w zależności od wersji może być: manualny lub hydrauliczny.

Kosiarka przeznaczona jest do koszenia pielęgnacyjnego dobrze utrzymanych terenów zielonych. Koszenie daje wyjątkowo ładny efekt wizualny.

Zalecane zastosowanie to: boiska piłkarskie treningowe, parki, ogrody, planty, skwery miejskie itp.

Specjalne łopatkowe noże tnące zapewniają wysoką jakość koszenia i dają ładny efekt wizualny, a w połączeniu z nożem prostym pozwala wykonywać zabieg napowietrzania z równoczesnym koszeniem ( noże proste nie są w wyposażeniu standartowym).

Kosiarka tego typu zalecana jest szczególnie do ciągników o małej mocy od 16 kM, jednakże przy małej masie ciągnika zaleca się stosowanie przednich obciążników, gdyż kosiarka z pełnym koszem może ważyć od 600 do 900 kg.

Regulacja wysokości koszenia odbywa się poprzez regulację przednich kół kosiarki i tylnej rolki podporwej. Kosiarka napędzana jest z tylnego wałka napędowego ciągnika ( warunek to prawe obroty i 540 obr/min.). Sama kosiarka pracuje na 3000 obr/min co zapewnia jej bardzo wysoką wydajność koszenia.

Moment obrotowy z przekładni kosiarki na wał roboczy przenoszony jest za pomocą paska klinowego. Połączenie takie pełni również funkcję sprzęgła poślizgowego chroniąc przekładnię w razie napotkania dużego obciążenia lub oporu (np.kamień).

Zapytaj o cenę

Galeria:

Kosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo Koala
Kosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo KoalaKosiarka zbierająca Peruzzo Koala
Kosiarka zbierająca Peruzzo Koala

pdfPliki do pobrania:

Film:

Zobacz inne produkty producenta Peruzzo.

Powrót...