Ostatnie nowości:

Zobacz pozostałe nowości

Wyłączny przedstawiciel firm:
BCS

Peruzzo

Hinowa

Kategoria:

Owijarki folii

Owijarka folią

Owijarka folią CAEB AV 550 ATP

Owijarka AV 550 ATP wraz z prasą belującą MP 550 ATP tworzy zestaw przeznaczony do zbioru i konserwacji pasz w gospodarstwach górskich. Jest to maszyna konstrukcyjnie przystosowana do zawieszania jej na 3-punktowym układzie zawieszania narzędzi (TUZ) ciągnika rolniczego.

Napęd elementów roboczych owijarki jest pobierany z ciągnika za pomocą wałka odbioru mocy (WOM). Owijarka niniejsza współpracuje z prasą rolującą MT 550 TPL, która wykonuje bele dostosowane wymiarami do obrotnicy oraz zastosowanej szerokości folii. Niniejszą maszynę można używać w rolnictwie do owijania podsuszonej trawy w celu uzyskania paszy lub owijania materiały roślinnego przeznaczonego do kompostowania.

Zasada działania owijarki oparta jest o złożenie dwóch ruchów: ruchu obrotowego obrotnicy oraz ruchu przenośnika taśmowego znajdującego się na obrotnicy. Napęd przekazywany od ciągnika podawany jest do owijarki za pomocą WOM, który napędza przekładnię główną. Na wałku przekładni głównej zamocowana jest obrotnica i dzięki temu wykonuje ruch obrotowy wokół pionowej osi.

Na obrotnicy znajdują się dwa wałki pomiędzy którymi rozpięte są 2 przenośniki taśmowe. Napęd tych przenośników realizowany jest wałkiem poprzecznym od przekładni głównej a następnie boczną przekładnią łańcuchową. Równoczesny obrót obrotnicy i przenośników taśmowych daje w efekcie ruch "otaczania" z punktu widzenia beli umieszczonej na obrotnicy. Na ramie umieszczony jest podajnik folii, na którym umieszczona jest szpula z folią. Obracająca się bela na obrotnicy powoduje wymuszone odwijanie folii ze szpuli.

Owijana folia przechodzi przez wałki naciągające, dzięki którym następuje rozciąganie folii o 50%. Po zakończeniu owijania maszyna automatycznie się wyłącza. Cykl owijania jest programowany i może być nastawiany na 1-, 2- i 3-krotne owijanie.

Zapytaj o cenę

Galeria:

Owijarka foliąOwijarka foliąOwijarka folią

pdfPliki do pobrania:

Film:

Zobacz inne produkty producenta CEAB.

Powrót...