NOWOŚCI
10 000 PLN dodatkowego rabatu na BCS VOLCAN K105 98KM

ciągniki jednoosiowe BCS
glebogryzarki
ciągnik 4x4 BCS
ciągnik BCS
ciągniki 4x4
kosiarki
wykaszarki BCS
BCS

Wyłączny przedstawiciel firm:
BCS

Agrimaster

Peruzzo

Hinowa

Kategoria:

Kosiarki

Kosiarka zbierająca PERUZZO CANGURO

Kosiarka zbierająca PERUZZO CANGURO Professional

Kosiarka wyposażona jest w poziomy wał roboczy, na którym zamocowanych obrotowo jest szereg nożyków. Nożyki mają specjalny kształt dla uzyskania dobrego cięcia poziomego i uzyskania efektu wentylacyjnego, dzięki któremu rozdrobniony pokos wrzucany jest do zbiornika.

Nożyki tnące mogą być łączone dodatkowo z pionowymi nożykami służącymi do napowietrzania murawy.

Wysokość koszenia reguluje się przez odpowiednie ustawienie pozycji kół podporowych przednich i tylnych.

Zbiornik pokosu zamocowany jest na specjalnej ramie, którą stanowi mechanizm podnoszenia zbiornika do góry za pomocą siłownika hydraulicznego. Tylna pokrywa otwierana jest w pozycji górnej i ułatwia opróżnianie zbiornika na środki transportu. Mechanizm otwierania klapy najczęściej jest hydrauliczny.

Wał roboczy kosiarki napędzany jest od WOM ciągnika poprzez reduktor i przekładnię boczną pasową. Najczęściej do napędu tych maszyn stosuje się WOM z tzw. "wolnym kołem" czyli sprzęgłem jednokierunkowym. Wał taki umożliwia swobodną utratę energii kinetycznej obracającego się wału z nożykami w momencie wyłączenia napędu.

Maszyna wyjątkowo wydajna, o mocnej konstrukcji, zaprojektowana z myślą o koszeniu trudnych terenów zielonych.

Zastosowanie ciężkich noży hakowych (każdy nóż waży około 1 kg) pozwala na zastosowanie maszyny do koszenia terenów zielonych zaniedbanych, silnie przerośniętych roślinami o grubych łodygach (do 5 cm). Od takich terenów nie wymaga się szczególnie dobrego wyglądu wizualnego murawy. Koszenie ma raczej charakter prewencyjny przeciwpożarowy lub ekologiczny.

W miastach kosiarką kosi się tereny marginalne, duże powierzchnie parków koszonych 3-4 razy do roku itp. Kosiarka sprzęgana jest z ciągnikiem poprzez zawieszenie jej na cięgłach trzypunktowego układu zawieszenia narzędzi (TUZ).

Zapytaj o cenę

pdfPliki do pobrania:

Film:

Zobacz inne produkty producenta Peruzzo.

Powrót...